Voting – wybieranie mocnego sygnału

Mimer SoftRadio – soft do votingu i radia przez IP.


SoftRadio służy  do zdalnego sterowania radiotelefonami  z dowolnego systemu Windows PC. Radiotelefony są połączone zwykłym protokołem IP, lokalnie w trybie LAN lub zdalny przez WAN lub Internet.

Radia mogą być obsługiwane z wirtualnego pulpitu , dając operatorowi wrażenie siedzenia  przed radiem, chociaż radio może być w innym mieście.
Każdy operator może również obsługiwać inne urządzenia, takie jak telefony i domofony. I każde urządzenie może być używany przez wielu operatorów równolegle. Możesz mieszać różne rodzaje radiotelefonów i systemów, zarówno analogowych, jak i cyfrowych takich jak HYT, Motorola, ICOM.

Termina tetra - mimer MOTOROLA

Aby skompletować system, dostępnych jest wiele opcji i akcesoriów na przykład nagrywarka dźwięku i GPS, otwieranie bram, światła alarmowe.

Mimer Software z 13 radiotelefonami

Oprogramowanie to pozwala również na funkcje tzw. “votingu”. Oprogramowanie wybiera najsilniejszy sygnał z poszczególnych radiotelefonów i automatycznie podaje go na głośnik.

 

Nadawanie odbywa się w zależności od konfiguracji ale na tym samym radiotelefonie z którego przychodzi wywołanie lub wybranym przez operatora. System Votingu znacznie ułatwia pracę dyspozytorom zwłaszcza w rejonach górzystych. Niweluje czarne dziury w zasięgach radiowych. System MIMER SOFTRADIO ułatwia łączność, połączenia pomiędzy urządzeniami są zaszyfrowane. Wystarczy pasmo 80kBit/s Pasmem tym przesyłamy tor audio i sterowanie radiem.