Voting (BSS) – prawdy i mity o wyborze najmocniejszego sygnału.

System Votingowy CONSEL

Witamy. Wielu ludzi, dyspozytorów, strażaków myśli że system wyboru najmocniejszego sygnału (Best Signal Strengh) załatwi sprawę łączności na terenie Powiatu, gminy, województwa. Niestety obalamy ten mit.

             Voting w gruncie rzeczy ułatwia pracę dyżurnym. Nie muszą przełączać kanałów w radiu, obsługiwać kilku radiostacji. Wszystko jest wtedy na jednym panelu i obsługuje się jednym przyciskiem.

System Votingu czy też po Polsku system wyboru najmocniejszego sygnału z radiostacji wyniesionych pomoże nam tylko wtedy gdy mamy pokrycie obszaru działania zasięgiem radiotelefonów. Wtedy jednostka centralna – konsola dyspozytorska w naszym przypadku może wybrać najmocniejszy sygnał i wrzucić go na głośnik. Dyżurny ma przycisk przy mikrofonie który automatycznie przypisze się do radiotelefonu z którego głos jest na głośniku.

Więc podsumowując:  Najważniejsza jest poprawna budowa i umiejscowienie stacji bazowej podłączonej do systemu votingowego. Pamiętajmy więc przy budowie stacji – nie oszczędzajmy na feederach, antenach, filtrach, zasilaczach i złączach. Wszystko to wpływa na straty toru antenowego radiostacji. Nawet najlepsza lokalizacja, antena i bardzo duża moc nadawania nic nam nie da jeżeli będziemy wszystko tracić na kablach antenowych.

Nasza firma profesjonalnie i optymalnie dobiera umiejscowienie stacji bazowych korzystając z oprogramowania komputerowego, mam terenu i rzeczywistego badania zasięgu. Nasz miernik poziomu sygnału zapisuje poziom sygnału wraz z pozycją GPS i wtedy tworzymy realną mapę zasięgu.

Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij ten wpis