Szkolenie doszkalające z zakresu prac na wysokości w dostępie linowym

Po 3 latach nastał moment aby odnowić uprawnienia. Co prawda pracujemy stale na linach ale niestety ustawodawca wymaga okresowych szkoleń. Zresztą nie dziwę się. Zmieniają się normy, sprzęt, konstrukcje. Trzeba iść z duchem czasu chociażby dlatego żeby nie popaść w rutynę. Liny – dla niektórych z dołu: to takie proste, ja też bym tak potrafił, co to za robota wisisz sobie cały dzień i tyle. A co najgorsze to pytanie dlaczego to tyle kosztuje, i dlaczego tak drogo. Nikt sobie nie zdaje sprawy że sprzęt, uprzęże, liny – zużywają się, psują, wymagają przeglądów. To wszystko składa się na cenę usługi.

Nasze szkolenie odbywaliśmy w „Polskiej Szkole Alpinizmu”

Praca na masztach antenowych Polska Szkoła Alpinizmu

Szkołę polecam serdecznie. Mieści się ona w Bielsku-Białej ( zresztą jest to też teren działania naszej firmy). Rzetelna wiedza instruktorów – a tu wspomnę o Mateuszu Gutku – doświadczenie wieloletnie w pracy z dostępem alipinistycznym, powodują że stara się przekazać wiedzę praktyczną, najważniejszą – (ogólnie całą). Ma bardzo dobre rozeznanie w sprzęcie służącym nie tylko do wspinaczki ale też do prac na wysokości.

W szkole też można uzyskać wiele porad dotyczących doboru sprzętu, podsuwają rozwiązania optymalne, zawsze stawiają przy doborze sprzętu bezpieczeństwo ludzi pracujących na nim.

My skorzystaliśmy wiele. Kilka zdjęć z ich strony tutaj zamieszam. Na pewno wykorzystamy nowo poznane techniki i węzły w naszej pracy przy montażu anten na masztach i kominach. Maszty w Policji i Straży pożarnej mogą zostać jeszcze profesjonalniej wyremontowane.

Praca z dostępem linowym na drzewach

Przegląd masztów i sprzętu

Pozdrawiam.

Home

 

 

Udostępnij ten wpis