Syreny elektroniczne DSE:
Syreny Elektroniczne serii DSE to kompleksowe rozwiązanie stworzone z myślą o potrzebach Państwowej Straży Pożarnej i Obrony Cywilnej. Syreny tego typu pozwalają generować alarmy we wszystkich możliwych trybach alarmowania. Dzięki temu doskonale sprawdzają się jako rozwiązanie dla służb publicznych (PSP, OSP) oraz alarmowania w przypadku zagrożeń militarnych, klęsk żywiołowych, kryzysach ekologicznych, atakach terrorystycznych, niebezpiecznych katastrofach i zaistniałych kataklizmach (OC). Co więcej Syreny elektroniczne DSE sprawdzą się także jako architektura nagłośnienia w systemach ewakuacyjnych np. w obszernych zakładach produkcyjnych, parkach przemysłowych, czy halach i magazynach.
Oferowane przez nas syreny dostosowane są do pracy ze Zintegrowanym Systemem Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 (wprowadzonym na terenie całego kraju od 1995 r.), nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystywać je w innych systemach podobnego typu i zastosowania. Warto wspomnieć, że w naszej ofercie, specjalnie do rozwiązań w obszarze przemysłowym przygotowaliśmy dla Państwa konsole sterujące, systemy sterowania radiowego, przewodowego i inne.
Przewaga syren elektronicznych nad syrenami mechanicznymi:
- generowanie komunikatów głosowych w czasie rzeczywistym (lub lub wcześniej nagranych komunikatów stałych);
- możliwość działania w trybie syreny rezerwowej, gdy zabraknie nam zasilania 230V;
- energooszczędność (niższe koszty eksploatowania to okazja do rezygnacji z opłacania abonamentu za większy pobór mocy z łącza 3-fazowego);
- możliwość uzyskania kierunkowej lub dookólnej charakterystyki dźwiękowej;
- zdecydowanie wyższa żywotność i odporność na nieprzyjazne warunki pogodowe np. intensywne opady i ujemne temperatury
- syreny elektroniczne nie generują drgań niebezpiecznych dla struktury budynku
Uniwersalność pozwalająca na integrację z każdym systemem selektywnego alarmowania
- Zintegrowany System Alarmowania i Ochrony Ludności DSP-50 pracujący w systemach PSP i OC
- Systemy „piotrkowskie” RSSS-2000/3000 pracujące w systemach OC
W przypadku zastosowania syren DSE w systemach selektywnego alarmowania, generują one wszystkie alarmy Obrony Cywilnej, Państwowej Straży Pożarnej oraz, co ważne zapewniają możliwość przekazywania wszelkich komunikatów głosowych w czasie rzeczywistym zdalnie ze stanowiska kierowania oraz lokalnie z mikrofonu. Istnieje również możliwość korzystania z gotowych komunikatów dźwiękowych zapisanych wcześniej w pamięci Syreny DSE w postaci plików typu wav.
Zasięg i charakterystyka kierunkowa dźwięku
To, co odróżnia słabe syreny od tych dobrych jest poziom natężenia dźwięku SPL (Sound Pressure Level), podawany w decybelach (dB) w odległości 30 m od jego źródła. W przypadku naszych syren DSE-300 S wartość natężenia dźwięku wynosi 103 dB w odległości 30 m od syreny.
Oczywiście zwiększając moc wyjściową syreny, zwiększamy jednocześnie wartość natężenia dźwięku i tak np. dla syreny DSE-600 S wartość ta zwiększa się do 109 dB/30m, natomiast dla DSE-900 S do 112 dB/30m. Podane wartości natężeń dźwięków odnoszą się do syreny o dookólnej charakterystyce kierunkowej dźwięku.
Głośniki szczelinowe zaprojektowano tak, aby można je było ustawić zgodnie z pożądaną charakterystyką kierunkową dźwięku, co spowoduje zwiększenie natężenia dźwięku tam, gdzie potrzebujemy tego najbardziej.
Możliwości sterowania syreną
Lokalne sterowanie:
- przy pomocy manipulatora sterującego funkcjami syreny będący na wyposażeniu generatora GSE-24M.
- możliwość podpięcia aż 7 przycisków funkcyjnych, które mogą być zainstalować na zewnątrz bloku sterującego syreny i skonfigurowania na nich zupełnie dowolnych funkcji np. włączanie/wyłączanie syreny, korzystanie z Makr itp.
- przewodowe manipulatory DMS w wykonaniu biurkowym i ściennym (opcja)
- konsole przewodowe do zastosowań w sektorze przemysłowym (opcja)
Zdalne (radiowe) sterowanie
- dowolny system selektywnego alarmowania np. DSP-50, RSWS-2000, MDSA-21
Dla zastosowań Syren Elektroniczych DSE w obszarze przemysłowym oferujemy konsole sterujące, systemy sterowania radiowego, przewodowe i inne.
Rodzaje alarmów
- 3 rodzaje alarmów Obrony Cywilnej,
- alarm pożarowy Państwowej Straży Pożarnej
- komunikaty głosowe w czasie rzeczywistym: lokalnie z mikrofonu i zdalnie z radiotelefonu
- 12 różnych, predefiniowanych (konfigurowalnych) przez producenta sygnałów alarmowych
- dowolne komunikaty dźwiękowe zapisywane w pamięci komunikatów generatora syreny w postaci plików wav.
- łączenie dowolnych sygnałów alarmowych i komunikatów dźwiękowo-informacyjnych w tzw. Makra.