Krótka antena na samochód. APH-031 HELIX

APH - 031 Antena helikalna

Coraz więcej trafia do nas pytań odnośnie anten na samochody strażackie. Z racji swojego przeznaczenia  samochody strażackie to głównie samochody ciężarowe. Era Jelczy i Starów w Straży Pożarnej skończyła się bardzo dawno temu. Teraz prawie każda jednostka ma samochód nowy, błyszczący, wycackany – a co najgorsze to wyższy. Pojawia się problem z bramą garażową.

Poprzedni Jelonek czy Cola wchodziła z zapasem a tu zonk. Anteny 1/4 lambda haczą o drzwi, rysują je, nieprzyjemnie wyginają blachę na dachu. Każdy wjazd i wyjazd do garażu to ryzyko. Stres dla strażaków – bo cóż auto strażackie w akcji jest warte bez łączności?. Jesteśmy ślepi wtedy w terenie. Z rozwiązaniem przychodzi firma INFORAD.PL  W swojej ofercie mamy anteny helikalne APH-031 o długości około 15cm. Długość elektryczna tej anteny to około 0,3 lamda.

Znakomicie zastępuje anteny ćwierćfalowe – te które najczęściej stosowane są w autach strażackich. Zamontowaliśmy ją w wielu pojazdach, strażacy są zadowoleni – już nie muszą za każdym wyjazdem z garażu patrzeć czy akurat antena się nie złamała. Mogą skupić się na działaniach ratowniczych.

Polecamy tą antenę. ze względu na jej wykonanie. Jeżeli antena jest przymocowana z boku samochodu, na rogu dachu, jesteśmy w stanie zasymulować warunki w naszym pomieszczeniu testowym i zestroić tą antenę do danej częstotliwości i warunków.  Za niedługo test anten APH-031 i APP-030

Antena przygotowana jest do samodzielnego montażu przez strażaków. Mając minimalne zdolności manualne możecie sami zainstalować ją na pojeździe. Kabel i wtyk BNC jest zamocowany do anteny. Wystarczy przykręcić, podłączyć i nadawać.

 

W następnym artykule o zakłóceniach radiowych powodowanych „kogutami”

 

Zapraszamy

Udostępnij ten wpis