Co potrafi stacja obiektowa DSP-52BS DIGITEX.

Stacja Obiektowa DSP-52BS DIGITEX.

Stacja Obiektowa DSP-52BS

W każdej prawie OSP jest – ale jakby jej nie było 🙂  – po prostu wykorzystuje się tylko jedną funkcję – w porywach dwie. Załączanie syreny i uruchomienie terminala DTG-53.  Jednak to urządzenie posiada wiele ukrytych funkcji. Może sterować nie tylko syreną i terminalem ale także: oświetleniem remizy, podnoszeniem bram garażowych, może także załączać kompresor powietrzny do nabijania samochodów.

Posiada także możliwość pracy jako centrala alarmowa. Po podłączeniu czujek ruchu, kontaktronów, lub czujek dymu i temperatury może uruchamiać alarm włamaniowy. Kod do rozbrajania centrali wprowadza się przy pomocy klawiatury numerycznej – tej samej którą wywołujemy SMS, lub Pager’y. DSP-52 jest na tyle inteligentna, że potrafi rozbroić alarm w czasie wywoływania alarmu pożarowego przez PSP ze stacji DSP-15.

DSP-52BS potrafi także uruchomić wysyłanie SMS i pager' ów bez włączenia Syreny głównej. Odbywa się to z poziomu Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta. Wystarczy wybrać odpowiedni kod na klawiaturze stacji DSP-15. Potrafi także w połączeniu z syreną elektroniczną DSE przekazywać komunikaty głosowe.

Stacja potrafi też powiadomić stanowisko kierowania o tym że jednostka jest na zasilaniu awaryjnym i nie załączyła się syrena główna. Niestety w wielu jednostkach ten bardzo ważna informacja dla dyżurnego jest pomijana.

Poza tym najważniejszą funkcją jest samo potwierdzenie wywołania alarmowego. W ten sposób powiadamia że jednostka została prawidłowo zaalarmowana.

Najnowsza wersja stacji DSP-52L jest zintegrowana z terminalem DTG-53.

W przypadku awarii naprawy może dokonać tylko Autoryzowany Instalator z ważnym certyfikatem wydanym przez firmę DIGITEX z Sopotu np: firma : INFORAD.PL

Udostępnij ten wpis