CB-Radio – kultura wypowiedzi – czyli Polacy nie gęsi……

Antena szerokopasmowa 25 - 1300 MHzSD-1300 2

Ostatnio zamontowałem u siebie w domu na dachu Antenę bazową CB GAIN MASTER Postanowiłem sobie po tym trochę poczajnikować. Zestroiłem komputerowo tą antenkę, udało mi się uzyskać WFS (SWR) w całym paśmie nie przekraczający 1,5.  Podłączyłem swoje radyjko – Legendarny ALAN 28 i zamieniłem się w słuch.

antena Sirio 5/8Oczywiście największy ruch był jak zwykle na kanale 19. Słuchałem tego kanału przez 10 minut i miałem dość. Jako że mieszkam niedaleko „zakopianki”, Krowiarek ruch samochodów był niesamowity. Ale z głośnika najczęściej leciały same przekleństwa. Kierowcy nadawali na innych kierowców, na pieszych, na robotników pracujących przy przebudowie drogi itp… Jedno wielkie niecenzuralne słowo.

Ja się teraz pytam – Gdzie ta kultura ludzi pracujących na CB – (Citizens Band) – gdzie ta społeczność, gdzie ta solidarność ludzi z radia!!!. Nic tylko narzekanie, wyzywanie, i wyśmiewanie. Najwięcej przeklinają kierowcy samochodów ciężarowych – to że są duzi – nie zwalnia ich z kultury. Pozostali ludzie też są uczestnikami ruchu i nie można ich ignorować. Nie tylko ja jadę i mam w czterech literach pozostałych. Co z tego że macie miliony km. przekręcone. Jak tylko potraficie wyzywać ludzi na Pasmach Obywatelskich (CB-Radio) i jechać jak koń z klapkami na oczach – do przodu. A jak trochę śniegu spadnie wam pod koła to tarasujecie całą drogę i pozostali muszą czekać na was bo wysiadacie z samochodu w klapeczkach i dresie i czekacie jak ktoś łaskawie po was przyjedzie.

A wtedy przydaje się właśnie CB. I gdybyście byli kulturalni na pasmach zaraz ktoś z bliska by się znalazł i podjechał i wam pomógł. Wiele Ochotniczych Straży Pożarnych nie tylko siedzi i czeka na wezwanie przez System Selektywnego Alarmowania DSP-50 ale także ma podłączone w remizie bazowe CB-Radio. Tam siedzą i czekają na kanale 9 który zwyczajowo jest przyjęty jako kanał ratunkowy.

Dlatego proszę o kulturę na pasmach radiowych, proszę zróbcie porządek z instalacjami antenowymi, nie kupujcie marketowych chińskich radyjek. Jeżeli nie jesteście pewni swojej instalacji – powierzcie to profesjonalistom. Nie będzie wtedy trzasków, sprzęgnięć, zakłóceń. Firma „„INFORAD.PL” jest w stanie dojechać na terenie małopolski – od Zakopanego do Krakowa. Podjedziemy, zestroimy, naprawimy. Zadzwoń i zapytaj. tel. 728 331 813

Udostępnij ten wpis