Krajowa Sieć Współpracy z Harcerzami (KSH)

Krajowa Sieć Współpracy z Harcerzami (KSH)

W czerwcu na wniosek Komendanta Głównego PSP został wprowadzony kanał simplex’owy B094 do współpracy pomiędzy jednostkami PSP a komendaturami obozów harcerskich i innych miejsc wypoczynku zbiorowego o zmiennym obszarze pracy na terenie kraju z zastosowaniem urządzeń bazowych, przewoźnych i noszonych.

 

Naszym zdaniem jest to bardzo dobre posunięcie  – mimo że dokłada kolejny radiotelefon do nasłuchu na Stanowiskach Kierowania Komendantów, Harcerze pod względem łączności zawsze wiedli prym wśród ludzi. Jest bardzo dużo klubów krótkofalarskich harcerskich. Na pewno jest to pomysł w pełni trafiony.

Poniżej załącznik stanowiący regulacje odnośnie zasad pracy w Zasady-pracy-w-krajowej-sieci-współpracy-z-harcerzami.

 

Udostępnij ten wpis

Comments (13)

 • sp6rlh Reply

  A ja mam takie pytanie kto i na jakiej podstawie obozy harcerskie wyposaża w radiotelefon, antenę, zasilacz i fider. Idea tego jest bardzo dobra ale czy wszystko jest ustalone i przekazane do osób odpowiedzialnych za ta łączność.
  Pozdrawiam

  2 września 2018 at 19:20
 • sp7wme Reply

  moze kiedys … jak do tej pory zaobserwowalem, to glowna ich eterowa aktywnosc jest na pmr, a pracujacych z klubow cos malo slychac

  7 lipca 2018 at 11:41
 • Tomek Reply

  Kluby harcerskie i jak to ktos napisał „harcerze wiedli prym” to raczej pobożne życzenie. Kluby takie juz prawie nie istnieja, ale jest nadzieja, sa checi i powoli sie to odradza. Takze moze kiedys ….

  7 lipca 2018 at 08:58
 • sp7wme Reply

  projekt jest rzeczywiscie msw, ale – msw ma podpisane stosowne porozumienie z pzk miedzy innymi na takie okolicznosci, dzialam w odpowiedniej sekcji pzk, ktora sie takimi sprawami zajmuje i jestem z tym na biezaco i wiem, co sie w tym wszystkim dzieje, a nie dzieje sie za dobrze, zwlaszcza z tej drugiej strony …

  6 lipca 2018 at 18:16
 • zielony Reply

  Jest to projekt podlegający pod MSW i to czego wymaga sie od osob podlegających pod UKE tutaj nie musi obowiązywać. SP EmCom dziala dopiero wtedy gdy służby nie daja rade i SRA nie mogl zostać zobowiązany do realizacji tego zadania

  6 lipca 2018 at 16:34
 • sp7wme Reply

  a co im stoi na przeszkodzie, aby z tym problemem zwrocic sie do PZK? wtedy mieliby wszystko z glowy, instrukcje, montaze, a moze i nawet kompleksowa obsluge sieci z weryfikacja zgloszen, bo i na to sa skuteczne sposoby 😉
  w razie takiej potrzeby – sluze 🙂
  ale niech rusza swoje 4 litery … na sile uszczesliwiac nie bedziemy 😉

  6 lipca 2018 at 15:25
 • sp7wme Reply

  sa w tym kraju juz dawno stworzone struktury pozaresortowe, ktore w czasie braku armagedonu nie maja nic do roboty, dlaczego to wlasnie one nie nasluchuja tej qrg, odciazajac psp od sluchania radioanalfabetyzmu radiowego?
  z tego, co wiem, nikt z tzw wladz sie z ta sprawa nie zglosil… dlaczego?

  6 lipca 2018 at 14:13
 • sp7wme Reply

  psp _NIE_ zapewnia montazu, nikt w tym zakresie nie instruuje
  z tego, co widzialem w jednej z komend psp – na oboz przeznaczaja 1 szt. handy M gp300

  6 lipca 2018 at 14:09
  • Piotr Reply

   No fakt – tzn właśnie odnośnie tego – u nas na terenie mieli montować całą stację ze względu na las 😉

   6 lipca 2018 at 14:14
 • sp7wme Reply

  tak, to jest odlamek po wybuchu na pomorzu, ale totalnie niesterowany …
  nikt nie wydal przepisow wykonawczych do tej sprawy
  chaos rulez 😉

  6 lipca 2018 at 14:07
 • Piotr Reply

  hmm.. Montaż zapewnia komendant PSP. Użycza im sprzętu na czas obozu itp… Moje zdanie jest takie. Powstała KSH – myślę że życie zweryfikuje jej używalność. Ja twierdzę że to kolejny twór po nawałnicy na pomorzu.

  6 lipca 2018 at 13:58
 • sp7wme Reply

  ze sie tak z glupia frant zapytam: a kto, kogo, gdzie i z czego w tej branzy przeszkolil i poinstruowal w zakresie radiolacznosci, zasad montazu i innych takich… ?

  6 lipca 2018 at 13:53

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *